Sala fitnes

Sport szkolny » Sala fitnes

Od roku szkolnego 2013/2014 uczniowie naszej szkoły mogą korzystać z nowej sali fitness.  Sala wyposażona została m.in. w 2 rowery treningowe, piłki gimnastyczne, maty do ćwiczeń oraz inny sprzęt treningowy.  Sala cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży szkolnej.

FITNESS NAJLEPSZYM LEKIEM NA SZCZĘŚLIWE ŻYCIE

Fitness

definicja z konferencji sportowej w Birmingham, z roku 1996:

Dynamiczny stan (system) poszukiwań dobrego samopoczucia z punktu widzenia psychologicznego i socjologicznego, w połączeniu z dążeniem do osiągnięcia maksymalnej (dla jednostki) sprawności fizycznej - poprzez różnorodne formy ruchowe dostosowane do możliwości, gustu, oczekiwań tej jednostki, która tym samym bierze znaczną odpowiedzialność za funkcjonalne doskonalenie własnego organizmu.

Fitness to nie tylko ćwiczenia fizyczne podejmowane w wolnym czasie – to świadome i celowe oddziaływanie ruchem na zdrowie fizyczne, psychiczne, emocjonalne oraz sprawność umysłu (z ang. mind, body and spirit influance). W myśl idei harmonii ciała i umysłu - zajęcia fitness powinny obejmować swym pozytywnym wpływem wszystkie sfery osobowości.

Fitness wpływa na cztery aspekty życia człowieka - fizyczny, umysłowy, emocjonalny i społeczny. Pozwala mu łatwiej dostosować się do życiowych wyzwań  i zabezpieczyć przed niekorzystnymi skutkami rozwoju cywilizacji.