Patron Szkoły

Patron szkoły

Przystępując do wyboru kandydatur wzięto pod uwagę oczekiwania społeczności szkolnej, cechy oraz dokonania i wartości ponadczasowe, prezentowane przez przyszłego patrona. Powinien być to ktoś bliski uczniom, akceptowany przez nich, aby mogli się z nim utożsamiać. Autorytet, źródło wzorców, obowiązujących we wszystkich działaniach szkoły. Sądzimy, że nadanie imienia naszej szkole pozwoli na realizację wielu zadań wychowawczych. Będzie pomocą w kształceniu u uczniów przywiązania do szkoły i promowania jej pozytywnego wizerunku. Stwarzać też będzie sposobność do pozytywnego utożsamiania się z nią. Nasze działania zaczęliśmy od głosowania na posiedzeniu Rady Pedagogicznej 12 marca 2014 r,. w wyniku którego wybrano propozycję z największą liczbą głosów. Byli to Bohaterowie Westerplatte. Nauczyciele zgodnie uznali, że właściwy wybór  pozwoli odegrać wiodącą rolę w tworzeniu programu wychowawczego szkoły. Tę opinię podzielili również uczniowie i ich rodzice. Nauczyciele ZSP Nr 2 CKU w Kluczborku podjęli wiele zadań związanych z nadaniem Technikum Nr 2 imienia Bohaterów Westerplatte. Przygotowano konspekt lekcji wraz z kartami pracy na godziny wychowawcze, poświęcone przyszłemu patronowi. Zorganizowano tematyczną wystawę w bibliotece szkolnej, a obecnie trwa konkurs na „Najciekawszy album  o patronie szkoły”. W gronie nauczycieli omówiono i przyjęto projekt sztandaru, a następnie  zamówiono jego wykonanie.